Faq

Najpopularniejsze pytania

Planując leczenie wypadania włosów pacjenci często wahają się i mają dużo pytań.

W naszej klinice nie ma tematów tabu. Odpowiadamy na wszystkie pytania i opowiadamy o zabiegach z najmniejszymi szczegółami.

Nasi pacjenci muszą wiedzieć, za co płacą i jakich efektów realnie mogą się spodziewać. Uczciwość to nasz priorytet.

Przeszczep włosów to proces, który polega na przeniesieniu zdrowych pasm włosów z jednej części głowy na inną. Metoda FUE (Follicular Unit Extraction), zwana również jednostkowym przeszczepem włosów, to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie naturalnie wyglądających włosów. W przypadku tej metody, lekarz pobiera zdrowe jednostki mieszka włosowego (folikularne jednostki) z obszaru dawcy i przeszczepia na obszar biorcy. Metoda FUE jest bardziej precyzyjna i mniej inwazyjna niż tradycyjna metoda strip.

Przeszczep włosów jest przeprowadzany w znieczuleniu, więc pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Może czuć jedynie niewielkie napięcie w obszarze, gdzie pobrano włosy, ale zwykle jest to łagodne i krucho-krwiste. Po zabiegu, pacjent może odczuwać nieznaczne bóle głowy, ale lekarz przepisuje zwykle środki przeciwbólowe, które skutecznie łagodzą ten dyskomfort. Ważne jest również, aby unikać narażenia skóry na promieniowanie UV lub nadmierny stres przez kilka dni po zabiegu.

Samo przeszczepienie włosów jest bezpieczne, ponieważ odbywa się z użyciem nowoczesnych technik chirurgicznych i sprzętu. Niestety, jak w każdej procedurze chirurgicznej, transplantacja włosów wiąże się z pewnym ryzykiem powikłań, takich jak infekcje, krwawienia i obrzęki. Dzięki odpowiedniemu wyborowi pacjentów i bezpiecznym procedurom, zabieg stał się coraz bardziej popularny także w Polsce.

Po przeszczepie włosów wyniki zazwyczaj są widoczne po około trzech miesiącach od zabiegu. W pierwszych dniach po operacji widoczne będą strupki i zaczerwienienie skóry.

Około 2-3 tygodnie później włosy wypadają, co może być przerażające dla pacjenta, lecz nie należy się tym martwić – to naturalny proces, który oznacza wypoczęcie czy wysuszenie korzeni włosów. Rekonwalescencja po przeszczepie włosów trwa około 6-12 miesięcy, w tym czasie włosy będą rosły i stopniowo przyjmowały zamierzony kształt.

Pacjent powinien unikać intensywnych aktywności fizycznych oraz solarium, ponieważ mogą one spowodować negatywny wpływ na regenerację skóry. Wskazane jest również stosowanie specjalistycznych kosmetyków na włosy, które pozwalają na ich zdrowy wzrost oraz zapobiegają wypadaniu.

Dlatego warto cierpliwie czekać na efekty, które są warte tego ograniczonego poświęcenia.